
Швидкий тест «MEDRYNOK» для виявлення грипу А/В
- В наявності
130 ₴
ПРИЗНАЧЕННЯ
Швидкий тест на визначення антигену грипу A/B – це якісний імунохроматографічний тест для in vitro діагностики для швидкого виявлення нуклепротеїнових антигенів в зразках мазку із носоглотки, горла, а також виділень з носу. Він призначений для швидкої диференцій діагностики вірусних інфекцій грипу А та В.
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Грип – це гостре висококонтагенозне вірусне інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудниками цієї хвороби є імунологічно різноманітні одноланцюгові РНК-віруси, відомі як віруси грипу. Розділяють три групи вірусів грипу: A, B та C. Віруси типу А найбільш поширені та з ними пов’язані найбільш серйозні епідемії, в той час як захворювання вірусу типу В, як правило, протікає легше. Віруси типу С ніколи не пов’язували з великими епідеміями захворювання людей. Віруси обох типів, А та В, можуть циркулювати одночасно, проте зазвичай один тип превалює протягом певного сезону та в певній області епідемії. Інфекція легко передається через кашель та чхання через аерозольні краплі, що містять живий вірус. Спалахи грипу зазвичай відбуваються щороку в осінньо-зимовий період. Швидка діагностика інфекції грипу допоможе фахівцям охорони здоров'я для лікування пацієнтів та боротьби з цим захворюванням ефективніше і результативно
ПРИНЦИП ДІЇ
Швидкий тест на визначення грипу A/B - це імунохроматографічний тест, що використовує високочутливі моноклональні антитіла для виявлення нуклепротеїнових антигенів грипу типів А та В у зразках мазку із носоглотки та носу, а також виділень з носу. Тест-смужка складається з наступних частин: подушечка зразка, подушечка з реагентом, реактивна мембрана та абсорбуюча подушечка. Подушечка з реагентом містить моноклональні антитіла до вірусів А або В, кон’юговані з колоїдним золотом; реактивна мембрана містить вторинні поліклональні антитіла до вірусу А або В, та поліклональні антитіла до мишачого глобуліну. Смужка зафіксована всередині пластикової касети. При додаванні зразка до лунки зразка, висушені на подушечці з реагентом кон’югати розчиняються та мігрують разом із зразком. Якщо вірус грипу А наявний в зразку, формується комплекс з кон’югатом анти-грип А та вірус захоплюється специфічними анти-грип А моноклональними антитілами в зоні А (А). Якщо зразок містить грип В, комплекс формується з кон’югатом анти-грип В та вірус захоплюється специфічними анти-грип В моноклональними антитілами в зоні В (В).
Результати отримують через 10 хвилин у формі червоних смуг, що з’являються на мембрані. В якості контролю процедури, червона смуга завжди з’являється в контрольній (С) зоні, що свідчить про достатній об’єм доданого зразка та вбирання його мембраною.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
- Тільки для діагностики in vitro.
- Тест має залишатися в герметичній упаковці до використання.
- Не використовувати після закінчення терміну придатності.
- Тампони, пробірки та тест призначені лише для одноразового використання.
- Екстракційний буфер містить розчин з консервантом (0,09% азиду натрію). Якщо розчин потрапив на шкіру або в очі, промийте їх великою кількістю води.
- Розчини, що містять азид натрію, можуть вибухонебезпечно реагувати зі свинцевими або мідними водопровідними трубами. Використовуйте велику кількість води для змивання використаних розчинів у раковину.
- Не використовуйте частини інших наборів та не змішуйте набори.
- Якщо є підозра на інфікування новим вірусом грипу А повинні бути зібрані зразки та направлені в державний або місцевий департамент охорони здоров'я для проведення тестування. У цих випадках не слід намагатися культивувати віруси, якщо немає можливості отримати та культивувати зразки на рівні BSL 3+.
- Невідповідні вологість і температура можуть негативно вплинути на результати.
- Використаний тест повинен бути утилізованим відповідно до місцевих правил.
ЗБЕРІГАННЯ І СТАБІЛЬНІСТЬ
- Набір може зберігатися за кімнатної температури або в холодильнику (2–30 °C).
- Не заморожуйте компоненти для аналізу.
- Не використовуйте тест-систему та реагенти для аналізу після закінчення терміну придатності.
- Викиньте водопоглинач відразу після виймання тестового пристрою.
- Системи для аналізу, які знаходились поза герметичною упаковкою більше 1 години, необхідно утилізувати.
ЗАБІР І ПІДГОТОВКА ЗРАЗКІВ
Мазок з носа: Повністю вставте стерильний тампон, що надається у наборі, оберніть його декілька разів, щоб зібрати епідермальні клітини слизу. Для отримання максимально точних результатів, рекомендується забирати зразок з носової раковини.
Мазок з горла: Глибоко вставте стерильний мазок, оберніть його декілька разів, щоб зібрати епідермальні клітини слизу. Необхідно уважно слідкувати, щоб не забруднити мазок слиною.
Аспіраційні виділення з носа: Використовуючи спеціальний аспіратор, заберіть виділення з носу відповідно до його інструкції з використання.
МАТЕРІАЛИ
Надані матеріали:
- 20 герметично запакованих пакетики, кожен з яких містить тест-касету та водопоглинач
- 20 екстракційних буферів з наконечниками
- 20 стерильних тампонів
- 2 штативи
- Інструкція
Необхідні матеріали, що не входять до набору:
· Годинник, таймер або секундомір
ВИКОРИСТАННЯ
Вставте екстракційну пробірку в штатив із набору для аналізу. Переконайтеся, що пробірка знаходиться у вертикальному положенні та досягає дна штатива.
Додайте буфер для екстракції зразка в пробірку для екстракції зразка, поки він не досягне нижньої відмітки (близько 13-17 крапель,0,5 мл)
1) Мазок з носа та горла
Помістіть мазок в пробірку для екстракції, що містить 0,5 мл буфера для екстракції.Після того як перемішали розчин, стисніть ззовні пробірку пальцями, щоб віджати мазок. Вийміть мазок. Отриманий розчин можна використовувати як тестовий розчин.
2) Виділення з носу
Додайте 0,5 мл виділень з носу в пробірку для екстракції, що містить 0,5 мл буфера для екстракції, ретельно перемішайте для отримання зразка для тестування.
IНТЕРПРЕТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
1. Позитивний:
1.1 Грип А: На мембрані з’являються дві кольорові лінії. Одна лінія з’являється в області контролю (C), а інша - в області тесту (А).
1.2 Грип В: На мембрані з’являються дві кольорові лінії. Одна лінія з’являється в області контролю (C), а інша - в області тесту (В).
1.3 Грип A+B: На мембрані з’являються три кольорові лінії. Одна лінія з’являється в області контролю (C), та дві лінії - в області тесту (A та B:).
2. Негативний:
З'являється тільки одна кольорова лінія в області контролю (C).
3. Недійсний:
Якщо контрольну лінію (С) не видно у вікні результату після виконання тесту, результат вважається недійсним. Причинами недійсного результату є недотримання вказівок щодо проведення тесту або закінчення терміну придатності тесту. У такому разі рекомендується провести повторний тест цього зразка, використовуючи новий набір.
Примітка:
1. Інтенсивність кольору в області тестової лінії (A/B) може змінюватися в залежності від концентрації аналізованого матеріалу, присутнього у зразку. Тому будь-який відтінок кольору в області тестової лінії (A/B) слід вважати позитивним. Цей тест призначений тільки для якісного виявлення і не може бути використаний для визначення концентрації аналітів у зразку.
2. Недостатній об'єм зразка, неправильна процедура проведення тесту або прострочений термін придатності є найбільш ймовірними причинами відсутності результату в контрольній зоні.
КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ
Контроль якості процедури є частиною цього тесту. Поява червоної лінії в контрольній зоні (С) являє собою внутрішній контроль процедури. Це вказує на достатній обсяг зразка і правильність проведення процедури. Контрольні зразки не входять до комплекту цього тесту. Однак згідно з рекомендаціями, позитивний і негативний контрольні зразки повинні постачатися місцевим компетентним органом і тестуватися відповідно до принципів належної лабораторної практики з метою підтвердження процедури тесту та верифікації його якості.
ОБМЕЖЕННЯ
1.Швидкий тест для виявлення грипу А/В призначений для професійної діагностики in vitro, і його слід використовувати для якісного виявлення антигенів грипу А та/або В.
2.Цей тест не дає змоги визначити етіологію респіраторної інфекції, спричиненої іншими мікроорганізмами, ніж грип А чи В. Швидкий тест для виявлення грипу А/В може виявляти як життєздатні, так і нежиттєздатні грипу. Ефективність залежить від антигенного навантаження і може не корелювати з результатами клітинного посіву, проведеного на тому ж самому зразку.
3.Якщо результат тесту негативний, але клінічні симптоми зберігаються, рекомендується додаткове тестування з
використанням інших клінічних методів. Негативний результат тесту не виключає наявності антигенів грипу А та/чи В у зразку, оскільки концентрація антигену може бути нижчою за мінімальну межу виявлення або зразок може бути зібраний або транспортований неправильно. Як і для всіх діагностичних тестів, результати повинен інтерпретувати лікар лише після оцінки всіх клінічних та лабораторних результатів.
4. Валідність швидкого тесту на визначення грипу А/В не була підтвердження для ідентифікації чи визначення ізолятів клітинних культур.
5. Неадекватний або неналежний збір, зберігання та транспортування зразків може призвести до хибнонегативного результату тесту.
6. Хоча цей тест виявив здатність виявляти культивовані віруси пташиного грипу, включаючи вірус пташиного грипу А підтипу H5N1, характеристики цього тесту зі зразками, отриманими від людей, інфікованих H5N1 або іншими вірусами пташиного грипу, невідомі.
7. Ефективність тесту на грип A/B для зразків людини з H5N1 або іншими вірусами пташиного грипу невідома. Ефективність тесту може змінюватися, коли у зразку є інші віруси, крім A/H3 та A/H1.
8. Діти, як правило, виділяють вірус довше, ніж дорослі, що може бути пов'язано з різницею в чутливості між дорослими та дітьми.
9. Позитивні та негативні прогностичні значення в значній мірі залежать від поширеності, помилково позитивні результати можуть з’являтися в періоди низької активності грипу, при поширеності від помірної до низької.
- Ціна: 130 ₴