Кошик
304 відгуків
У ЗВ'ЯЗКУ З КУРСОМ ВАЛЮТ ЦІНА МОЖЕ  ВІДРІЗНЯТИСЬ!
МЕДРИНОК
+380 (63) 811-08-59Людмила
+380 (93) 290-21-35Вікторія - Стоматологічний відділ
Додати відгук

Глюкометр: види, переваги і недоліки.

Глюкометр: види, переваги і недоліки.

    За принципом роботи всі інвазивні пристрої ділять на кілька основних груп:

    Фотометричні прилади - піонери серед всіх інших, технологія яких дещо застаріла. Їх можна назвати моделями першого покоління, створених для проведення аналізів без залучення медичного персоналу. Калібровані по цільній капілярній крові. 

Принцип роботи: при нанесенні краплі крові на тест - смужку з особливим реагентом, глюкоза взаємодіє з ним, і по різній інтенсивності забарвленості можна судити про рівень концентрації цукру в крові. Сучасний фотометричний апарат для визначення рівня глюкози може зробити все самостійно, вимірюючи зміну кольору смужки і виводячи результати аналізу на дисплей.

 Глюкометри фотометричні бувають:

1) на класичних, звичних для багатьох пацієнтів тест-смужках, коли на них капають кров;

2) на касетах, коли в прилад вставляються спеціальні касети на певну кількість вимірювань. Внизу такого глюкометра є спеціальна поверхня, щоб була можливість доторкнутися до проколеного пальця. Після проведення маніпуляції ця касета промотує внутрішню плівку. По суті, це той же принцип роботи, як і за допомогою тест - смужок, тільки міняти їх не потрібно, оскільки вони як би зашиті в цю внутрішню касету.

Недоліки:

- крихкість і вибагливість такої оптичної системи може відображатися на точності результатів;

- потрібні певні навички в експлуатації та догляді;

- не підходить для:

а) людей зі слабким зором. Але ж ті, хто страждає на цукровий діабет, часто мають проблеми саме із зором, і їм складно буде розглянути цифри на екрані;

 б) тим, хто любить активний спосіб життя і подорожі (через крихкість приладу).

 

Поряд з цим, фотометричний глюкометр має незаперечні переваги:

- компактність;

- мала вага;

- зручність і простота в користуванні.

 

Електрохімічний апарат для вимірювання цукру в крові - більш вдосконалена модель, що володіє більшою точністю і мінімальною похибкою. 

Принцип вимірювання: на поле чутливої ​​тест-смужки нанесено спеціальну речовину - реагент, при взаємодії з яким глюкоза, що міститься в краплі крові, вступає в реакцію, що призводить до накопичення електричного потенціалу, по силі якого і визначається рівень цукру (на момент проведеного дослідження).

Дані прилади мають два варіанти діагностики:

● Амперометрія - використовується переважно в лікувальних установах, так як електронні кодування здатна розібрати далеко не кожна людина, що не має спеціальних знань.

● Кулонометрія - набагато більше підходить для домашнього використання. Цей метод заснований на вимірюванні загального електричного заряду, який виділяється під час проведення тесту. Тому, для проведення аналізу в цьому випадку, потрібна мінімальна кількість крові. До того ж, кулонометрія дуже добре підходить для дітей, літніх і особливо чутливих до болю людей.

 

   Більшість сучасних глюкометрів працюють за електрохімічним принципом і мають калібрування по плазмі. Працюють вони на звичайних одноразових тест - смужках.

   Лазерний глюкометр, який цікавий тим, що людині не потрібно робити прокол пальця, оскільки за нього це робить сам прилад: шкіра пропалюється в результаті дії світлового імпульсу, відбирається кров, а потім - зупиняється запіканням мікроскопічної зони, де відбувався забір. Бажаючим купити глюкометр, який працює за таким принципом слід враховувати його високу ціну і дорогі витратні матеріали, які до нього необхідні.

 

   Однак все більшого поширення набувають неінвазивні апарати для визначення цукру в крові, за якими, як вважають багато медиків - майбутнє. Такі моделі люди ще називають «глюкометр без проколу» або «глюкометр без крові».  Найголовнішою перевагою даних пристроїв – є відсутність необхідності терпіти навіть невеликий біль при проведенні аналізу, поряд з їх достатньою точністю. Адже хворому на цукровий діабет будь-якого типу, першого або другого, проводити маніпуляцію для вимірювання вмісту концентрації глюкози в своїй крові доводиться дуже часто, по кілька разів на день. Розглянемо деякі з таких приладів, які нам сьогодні пропонують виробники.

 

  Раманівські(спектрометричні) глюкометри відрізняються неінвазивністю і працюють за зовсім іншим принципом, спектрометричним: вони вимірюють спектр комбінаційного розсіювання шкіри, обчислюючи рівень глюкози способом виділення її спектра з повного спектру шкірного покриву. 

Їх недоліками, в порівнянні з іншими моделями, є:

- висока ціна;

- порівняно невелика точність (близько 84%);

- складність спектрографії в технологічному відношенні.

Вчені наполегливо працюють над удосконаленням даного приладу, в тому числі, над розробкою портативного варіанту.

Також існують пристрої, які дозволяють діабетикам без найменшого дискомфорту контролювати рівень цукру у себе в крові наступним чином: промінь лазера направляється системою на долоню і вимірює поглинання і розсіювання, коли лазер взаємодіє з міжклітинною рідиною в шкірі, яка корелює з рівнем цукру в крові людини, і проводить дослідження .

Безконтактний глюкометр (або сенсорний глюкометр) - ідеальне рішення проведення аналізів вдома, для дітей, літніх і чутливих людей, адже для визначення рівня глюкози тут досить просто притулити палець до панелі вимірів. Його принцип роботи полягає в тому, що на поверхню шкіри направляється певне випромінювання у вузькому діапазоні довжин хвиль і промені, відбиваючись, змінюють свої характеристики, а приймач приладу фіксує параметри вторинного випромінювання. 

У підсумку, комп'ютеризований блок аналізує дані і результат видається на екран. Такі пристрої здатні визначати концентрацію глюкози в слині, сечі і поті. Слід зазначити, що великою популярністю користується портативний глюкометр - браслет. Наука так зробила крок вперед, що зараз кількість цукру в крові вже здатні контролювати навіть розумні годинники. Недолік подібних пристроїв очевидний - висока ціна.

 

   У наш час випускають апарати для вимірювання цукру в крові з набором різноманітних додаткових функцій:

- відображення результату, дати і часу попередніх досліджень;

- виведення середнього результату декількох замірів;

- автовідключення;

- індикатор заряду батареї;

- пам'ять;

- підключення до комп'ютера або мобільного телефону;

- таймер з нагадуванням про необхідність проведення наступного аналізу зі звуковим оповіщенням;

- дисплеї - великий і LED;

- оповіщення про небезпечне підвищення або зниження рівня цукру в крові і т.д.

 

   Сьогодні деякі глюкометри здатні визначати не тільки рівень глюкози, а й інші важливі показники організму: холестерин, тригліцериди (ТГ), ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) і ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), кетони, артеріальний тиск та ін.

   Купити прилад для вимірювання цукру в крові різних моделей і за найдоступнішими цінами можна в нашому інтернет магазині. Тут Вашій увазі пропонується широкий вибір таких апаратів, що мають високу якість, сертифікати і гарантію. Кваліфікована та вичерпна консультація - також до Ваших послуг. Отримати її Ви можете як в телефонному режимі, так і в текстовому. Також одночасно, можна купити тест - смужки для глюкометра різних модифікацій і ланцети, щоб у Вас був необхідний комплект для досліджень. Будь ласка, не забувайте про те, що тест - смужки певного виробника підходять виключно до приладу цього ж бренду.

   Після того, як Ви придбаєте потрібний прилад, рекомендуємо, для початку, уважно ознайомитися з його інструкцією.

Бережіть себе!

 

 


Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner