Кошик
269 відгуків
У ЗВ'ЯЗКУ З КУРСОМ ВАЛЮТ ЦІНА МОЖЕ  ВІДРІЗНЯТИСЬ!
МЕДРИНОК
+380 (63) 811-08-59Людмила
+380 (93) 290-21-35Людмила - Стоматологічний відділ
Додати відгук

Як вибрати офтальмоскоп?

Як вибрати офтальмоскоп?

Можливості лікаря за наявності якісного офтальмоскопа

Якісна діагностика – основа результативного лікування. За наявності якісного обладнання можливості спеціаліста суттєво розширюються:

· Офтальмоскоп обладнань лінзою, що коригує, що дозволяє компенсувати природну кривизну кришталика. Це дозволяє оцінити стан очного дна.

· У приладі реалізована можливість опромінення сфокусованим пучком світла, яке використовується для освітлення очного дна. Підбираючи світлофільтри та систему апертур, офтальмолог може створювати світловий потік із заданими характеристиками.

Офтальмоскоп дозволяє досягти повної компенсації кривизни кришталика, але точність діагнозу у цьому випадку залежить від набору лінз, що входити до комплекту постачання. Тому, купуючи офтальмоскоп, слід приділяти цьому моменту пильну увагу: гарний набір лінз полегшує діагностику.

Залежно від моделі та виробника, кількість лінз може варіюватися від 16 до 89, що дозволяє скоригувати діоптрію від +40 до -35. Це дозволяє лікарю визначити гостроту зору, тобто поставити попередній діагноз.

Спрямований пучок світла може створюватися різними лампами, через що змінюється відтінок та інтенсивність освітлення дна. Застосовують такі види ламп:

· Вакуумна. Інтенсивність цього джерела світла менша, ніж у інших ламп, але менше енергоспоживання. Вважається бюджетним варіантом.

· Галогенова. Яскравіша вакуумної на третину, при цьому температура кольору ближче до білого.

· Ксенонова. Найяскравіша лампа, яка є джерелом білого світла. Для її експлуатації потрібні спеціальні літієві або літій-іонні елементи живлення.

Фокусування світла здійснюється спеціальною лінзою, яка потім спрямовує промінь у систему діафрагм та світлофільтрів. Їх наявність та кількість є ще одним фактором вибору офтальмоскопа. Залежно від моделі в приладі може бути задіяно до трьох світлофільтрів та семи апертур.

Віді офтальмоскопів

Існують два основні види офтальмоскопів:

· Прямий. У цьому випадку світловий пучок прямує безпосередньо в око. Фахівець вивчає місце, яке висвітлює промінь. Підходить для огляду рогівки та очного дна. Називається "прямимо" через метод проведення дослідження: одна частина приладу прикладається до ока пацієнта, а інша - до ока лікаря.

· Непрямий. Це налобний пристрій, який використовується для дослідження рогівки, очного дна. Він може використовуватися без введення препаратів для розширення зіниць. Пристрій призначений для комплексного дослідження та дозволяє отримувати найбільш достовірні результати.

Непрямі прилади можуть бути моно-або бінокулярними. У сучасних моделях може бути встановлена мініатюрна камера, яка забезпечує виведення зображення на екран.

Бінокулярні моделі дозволяють проводити безрефлексне стереоскопічне дослідження дна. Для цього застосовується метод зворотного вигляду з використанням синього, білого, синьо-зеленого світла. І тут розширити зіницю можна без введення препаратів. Прилади цього можуть можуть застосовуватися як для діагностики, а й під час проведення оперативних втручань.

Крім того, ми рекомендуємо звернути увагу на кишенькові офтальмоскопи, які, незважаючи на високу вартість, можуть бути використані для повноцінного обстеження. Вони широко використовуються сімейними лікарями, фахівцями-початківцями.

Сучасні клінічні прилади, які обов'язково мають бути в арсеналі будь-якого професійного офтальмолога, мають цілу низку унікальних технічних рішень. Вони не лише універсальні, а й надзвичайно комфортні. Усі функції (зміна апертур, фільтрів, лінз) у таких пристроях можуть бути задіяні за допомогою однієї руки без переривання огляду.

Набори апертур

Іcнують два види апертур:

      · З можливістю регулювання кількості світла;

      · Спеціальні.

Базовою апертурою є велике коло, яке дозволяє подати світло на більшу частину очного дна. Є універсальною апертурою, що дозволяє виявити усі можливі патологічні процеси.

Середнє коло пропускає менше світла і підходить для тих випадків, коли дослідження очного дна потрібно провести ретельніше.

Мале коло - апертура, яка пропускає найменшу кількість світла і забезпечує дослідження дна навіть у тому випадку, якщо зіниця звужена.

При використанні півкола на очне дно потрапляє лише половина світла, яке здатне пропустити велике коло. Призначений для обстеження певного сектора.

Спеціальні апертури:

      · Щілина. Дозволяє отримати вузьку смужку зрізу, що необхідно за бажання отримати оптичний зріз однієї зі структур яблука. Щелевидная апертура забезпечує якісне дослідження помутнінь, судинних утворень, відкладень. З її допомогою можна визначити інтенсивність кровообігу.

      · Точка фіксації. За допомогою такої діафрагми визначають позацентричну точку фіксації, не закриваючи жовту пляму.

      · Топографічна сітка. Призначений для спостереження за розвитком хвороби в динаміці. Сітка дозволяє документувати розміри та положення патологій, що виявляються під час обстеження.

Світлофільтри

Світлофільтри призначені для детального дослідження процесів, що відбуваються в органах зору, вивчення окремих структур, а також зменшення рефлексів рогівки.

Поляризуючий світлофільтр дозволяє зменшити рефлекс та досліджувати дно без введення препаратів для розширення.

Зелений світлофільтр дозволяє досліджувати артерії, вени, оскільки затримує червоне світло.

Для визначення незначних змін у рогівці, так само як і її важких поразок, використовується синій флуоресцентний світлофільтр.

Офтальмоскопи можна придбати оптом і в роздріб у компанії “Медринок”. Компанія реалізує різноманітне домашнє, медичне та лабораторне обладнання, реактиви від провідних зарубіжних та вітчизняних виробників. Фахівці відділу продажу допоможуть Вам підібрати обладнання за Вашими вимогами щодо характеристик та ціни.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner