Кошик
295 відгуків
У ЗВ'ЯЗКУ З КУРСОМ ВАЛЮТ ЦІНА МОЖЕ  ВІДРІЗНЯТИСЬ!
МЕДРИНОК
+380 (63) 811-08-59Людмила
+380 (93) 290-21-35Вікторія - Стоматологічний відділ
Додати відгук

ДОПЛЕРОГРАФІЯ (ДОПЛЕР СУДИН ГОЛОВИ ТА ШИЇ)

ДОПЛЕРОГРАФІЯ (ДОПЛЕР СУДИН ГОЛОВИ ТА ШИЇ)

Серед всіх сучасних методів діагностики найбільш доступна, безпечна, оперативна і широко вживана методика - це транскраніальна доплерографія судин голови та шиї. Останні два десятиліття провідну позицію в діагностиці уражень судинної системи займає ультразвуковий метод діагностики. Дуплексне сканування судин входити до переліку обов'язкових діагностичних методів дослідження при гострих порушеннях церебральної гемодинаміки, при підозрі на аневризму, мальформацію, для діагностики глибини та ступеня ураження атеросклеротичним процесом судинної стінки. Дуплексне сканування дає змогу здійснити на потрібній глибині діагностику і профіль кровотоку, а також форму та товщину судинної стінки артерій і вен.

Діагностичні можливості дуплексного сканування значно зростають при використанні кольорового допплерівського картування, що дає змогу реєструвати швидкість руху крові в судинах і кодувати їх різними кольорами. Такий метод дозволяє чіткіше розмежувати рухомі потоки крові та нерухомі стінки судин, побачити дрібніші судини. Транскраніальна доплерографія проводитися секторним датчиком з частотою 2 МГц без попередньої підготовки в положенні пацієнта лежачі на спині або сидячи. Дослідження проводяться з певною послідовністю. В положенні пацієнта лежачі на спині оцінюється кровотік церебральних артерій через луску скроневої кістки і через очну ямку, орбітальну щілину.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ДОПЛЕРОГРАФІЯ?

Найчастіше транскраніальна доплерографія використовується неврологами для оцінки стану артерій і вен пацієнта: їх форми, розміру, прохідності. Виконується при підозрі на стеноз і оклюзії екстракраніальних артерій, за необхідності виключення аневризми й артеріально-венозної мальформації, для діагностики вазоспазму після субарахноїдального крововиливу та його моніторингу, для оцінки стану колатерального кровообігу. Підозри на тромбоз деяких синусів мозку, оцінка церебрального резерву кровотоку, тобто якості кровопостачання мозку. Венозне русло оцінюється за станом судинної стінки, її товщини, наявністю бляшок, стенозів, стрикт, також проводитися оцінка венозного застою, ефективність венозного дренажу. У процесі діагностики іноді виконуються динамічні проби, які дають можливість оцінити зміни енергодинаміки при різних положеннях голови. Це дає змогу також оцінити гемодинамічний резерв мозку. За допомогою транскраніальної доплерографії можна діагностувати артеріо венозні деформації, аневризму сифона внутрішньої сонної артерії.

Доплерографія дає змогу візуалізувати всі магістральні судини голови та шиї, виявити патологічні зміни в їх просвіті, відстежити динамічні параметри кровотоку, провести навантажувальні тести для визначення функціонування системи мозкового кровообігу. Повноцінна оцінка стану судин шиї здійснюється при дуплексному скануванні в супроводі кольорового доплера.

ЯК ПРОВОДИТИСЬ ДОПЛЕРОГРАФІЯ?

Дослідження магістральних артерій шиї проводитися за допомогою лінійних датчиків з частотою 5-7 МГц. Комплекс інтима медіа - це внутрішній шар артерій, який дозволяє нам судити про атеросклеротичний процес, що відбувається у даної людини: наскільки уражені артерії та наскільки завдяки відкладанню атерогенних факторів у судинній стінці відбувається звуження цієї судини. Комплекс інтима медіа складається з двох шарів – Ехопозитивної інтими і Ехонегативної інтими. При ехографії оцінка товщини комплекс інтима медіа проводитися в загальній сонній артерії і дорівнює 1 мм. Дистальна область біфуркації в нормі: товщина комплексу інтима медіа не перевищує 0,8 мм і внутрішня поверхня стінки судин має бути рівною.

При ультразвуковому дослідженні хребетних артерій враховується рівень входу і виходу кісткових каналів поперекових відростків хребців, наявність звивистостей, гіпоплазії, типу відходження підключичних артерій, діаметру в області петлі атланта. При доплерографії враховуються швидкісні показники та їх співвідношення, профіль спектру, кількісна оцінка кровотоку потрібна при правильному виборі положення датчика і при якісній професійній підготовці лікаря.

Гемодинамічно значущі атеросклеротичні ураження каротидних артерій мають місце майже в половині випадків ішемічних інсультів, хоча відсутність істотних змін на стінках каоротидних артерій не виключає ураження магістральних артерій усередині голови та застосування дуплексного сканування за наявності клінічних ознак гострої або хронічної церебральної недостатності.

ЧОМУ ВИНИКАЮТЬ ПРОБЛЕМИ З СУДИНАМИ?

Найчастішою причиною розвитку процесів у сонних артеріях є атеросклероз, рідше - неспецифічний аортоартеріїт, іноді вроджена аномалія розвитку судин при стенозуючих процесах у плечі головному стовбурі досягає гемодинамічної значущості.

Змінюється кровотік як в підключичній і хребетній, так і в сонних артеріях. У таких ситуаціях кровопостачання правої гемосфери та правої верхньої кінцівки здійснюється крізь судинну систему лівої півкулі. За рахунок формування різних варіантів синдрому обкрадання головного мозку найбільший інтерес представляє хребетно-підключичний синдром обкрадання.

Атеросклероз виражається в інфільтрації стінок судин ліпідами переважно з подальшим розвитком бляшок, сполучнотканинних ущільнень зі збільшенням товщини судинної стінки. Типовим місцем розвитку атеросклерозу є місце біфуркації, тобто ділянки судинної системи, в яких місцеві гемодинамічні умови характеризуються порушенням кровотоку. У цій зоні найчастіше формуються атероскоритичні бляшки, розвиток атеросклерозу на перших етапах може протікати безсимптомно і починатися з ураження внутрішньої оболонки артерії інтими.

Перші морфологічні прояви атеросклерозу тісно пов'язані з порушенням проникності ендотелію та інтими артерій, зміною товщини інтима медіа з його ущільненням, розпушуванням і неоднорідністю структури. Формування бляшки - головна ознака атеросклерозу і вона ж у подальшому веде до стенозування артерій. Важливою для прогнозу є характеристика структури і консистенції бляшки. Існують різні класифікації бляшок, а також стенозів, які виникають у результаті виникнення бляшок. Існують різні класифікації стенозів артерій, одна із них Гулевська (1995 рік), малий до 29%, помірний 30-49% , виражений 50-69%, критичний 70-99%, повна оклюзія - 100% звуження.

У понад половини хворих з ішемічним інсультом при стенозі каротидних артерій визначається стеноз, що викликає 70% звуження судини.
Тому проведення доплерографії є невід'ємним методом діагностики, що дає змогу оперативно отримати достовірну інформацію про патології судин голови та шиї та інтрокраніальні гілки артерій, які кровопостачають мозок.
Замовити Доплери можна в компанії ТОВ “Медринок”. Фахівці відділу продажу допоможуть Вам підібрати прилад за Вашими вимогами щодо характеристик та ціни.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner