Кошик
268 відгуків
У ЗВ'ЯЗКУ З КУРСОМ ВАЛЮТ ЦІНА МОЖЕ  ВІДРІЗНЯТИСЬ!
МЕДРИНОК
+380 (63) 811-08-59Людмила
+380 (93) 290-21-35Людмила - Стоматологічний відділ
Додати відгук

Методика проведення імуноферментного аналізу

Методика проведення імуноферментного аналізу

За допомогою аналізу можна встановити етіологію хвороби, стадію її розвитку, ступінь небезпеки для людини. Для проведення діагностики необхідні ІФА-аналізатори та набори реагентів. Результати аналізу пацієнт отримує протягом 1-2 діб, що дозволяє якомога раніше призначити адекватну терапію.

Види і стадії ІФА

Постановка ІФА розділяється на прямий і непрямий аналіз. В даний час в лабораторіях частіше використовують непряму методику, так як вона дає більш точні результати.

При імуноферментному аналізі виділяють три стадії:

  • Антигени фіксуються і зв'язку язуються на поверхні лунки з неміченим антитілом. Спочатку в лунки вноситися біоматеріал, потім через 20-30 хвилин додають антитіла. Через 1,5-2 години утворюється імунний комплекс. Антитіла що не зв'язку язалися видаляють, використовуючи спеціальний розчин;

  • На іншому етапі до імунного комплексу додають мічені антитіла. Протягом 30 хвилин мічені антитіла скріплюються з неміченими і утворюється новий комплекс, який складається з 2-х антитіл і антигенів;

  • На третьому етапі вноситися фермент, що в результаті реакції, що відбувається «мітка» через 5-30 хвилин перетворюється у забарвлену субстанцію. За допомогою колориметрії обчислюється концентрація забарвленої частини. Вона завжди буде дорівнює концентрації мічених антитіл. А їх концентрація завжди відповідає змісту мічених антитіл і відповідно концентрації антигенів.

При непрямому ІФА застосовується подвійний контроль, тобто використовується два різновиди антитіл. Це значно підвищує точність діагностики і чутливість реакції.

Ферменти як реагенти в ІФА діагностиці грають провідну роль, і до їх вибору для лабораторії пред'явлення являється ряд стандартних вимог. Основні з них:

  • Висока чутливість і специфічність, що дозволяють виявити «мітку» з найнижчою концентрацією;

  • Доступність. Кращі ферментні препарати повинні зберігати високу активність на всьму протязі проведення аналізу;

  • Простота визначення концентрації ферменту що використовується при ІФА .

Переваги ІФА діагностики

Імуноферментний аналіз цінується за його високу чутливість і специфічність. Така діагностика дозволяє максимально точно визначити вид збудника хвороби, його концентрацію, на підставі чого і робиться висновок про стадії захворювань.

Найчастіше для дослідження необхідна сироватка венозної крові. На аналіз також береться спинномозкова рідина, секрет з цервікального каналу і уретри, рідина склоподібного тіла. При крайній необхідності ІФА можна зробити за 1-2 години.

Набори для імуноферментного аналізу, в тому числі ферменти, антигени, індикатори, можна придбати оптом і в роздрібу компанії ТОВ "Медринок". Компанія реалізує лабораторне обладнання та реактиви від провідних зарубіжних виробників.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner