Кошик
269 відгуків
У ЗВ'ЯЗКУ З КУРСОМ ВАЛЮТ ЦІНА МОЖЕ  ВІДРІЗНЯТИСЬ!
МЕДРИНОК
+380 (63) 811-08-59Людмила
+380 (93) 290-21-35Людмила - Стоматологічний відділ
Додати відгук

Хімічні реактиви для лабораторій - правила використання і зберігання

Хімічні реактиви для лабораторій - правила використання і зберігання
Хімічні реактиви для лабораторій являють собою речовини, які пройшли ретельну попередню очистку і використовуються для лабораторій, медичних або науково-дослідних цілей. Це можуть бути окремі речовини або їх суміші. Також до них відносять складні спецрозчини.
 
Існують встановлені правила використання і зберігання, адже багато хімічних реактивів є отруйними, вогне-та вибухонебезпечними. Тому варто дотримуватися техніки безпеки. У лабораторії на кожному хімреактиві обов'язково повинна бути етикетка, на якій зазначається назва та хімічна формула речовини, маса і кваліфікація реактиву, дата виготовлення, а також термін придатності і номер партії.
 
Основні правила використання реактивів:
 
🔵 Працюючи з переважним числом хімреактивів, дотримання безпеки вкрай важливо, тому треба використовувати нітрилові рукавички.
🔵 Остерігатися попадання бруду в реактиви.
🔵 Не можна реактиви, що залишилися, поміщати назад в баночку, де вони зберігалися.
🔵Після використання варто провести утилізаційні заходь. Застосовується спеціальний посуд, який передають відповідним організаціям. Смороду займаються утилізацією хімічних речовин. Категорично заборонено виливання або висипання отруйних і горючих реактивів у сміттєві контейнери.
 
Як же правильно зберігати хімічні реактиви?
 
Основний критерій, який визначає особливі умови зберігання, є їх належність до отруйних або токсичних видів. Для них створюються спеціальні умови зберігання. Решта видів хімреактивів можна утримувати в звичайній шафі або на полицях.
 
Для отруйних реактивів створюються особливі умови зберігання:
🔴приміщення повинно добре провітрюватися і бути сухим;
🔴ці речовини повинні зберігатися у вогнетривкій шафі, а ключ від нього повинен бути у відповідальної особи. Шафа повинна бути позначена написами «небезпечно», «отрути», «хімічні реактиви» і т. д.;
🔴 вогненебезпечні віді реактивів повинні зберігатися в залізних контейнерах, які мають азбестову прокладку. Крім того, ці реактиви повинні бути добре закупорені;
🔴 реактиви повинні розташовуватися в алфавітному порядку або за групами (луги, кислоти, і т. д.);
🔴 зберігання аміаку має бути окремим від інших реактивів, оскільки він може вступати в хімічні реакції;
🔴 речовини, які утворюють парі отрути або мають різкий запах, варто зберігати у витяжній шафі;
🔴 хімічні реактиви з світлочутливими властивостями повинні зберігатися в спеціальній темній скляній посуді, а годиною її обертають темним папером;
🔴 ті речовини, які не можуть зберігатися у скляній тарі, зберігаються в спеціальній упаковці з поліетилену.
 
Якщо вам потрібно купити хімреактиви,телефонуйте: 0638110859. У нас виключно високоякісні речовини за найкращими цінами. Гарантуємо надійність поставок і індивідуальний підхід.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner