Кошик
263 відгуків
У ЗВ'ЯЗКУ З КУРСОМ ВАЛЮТ ЦІНА МОЖЕ  ВІДРІЗНЯТИСЬ!
МЕДРИНОК
+380 (63) 811-08-59Людмила
+380 (93) 290-21-35Людмила - Стоматологічний відділ
Додати відгук

Що таке ПЛР діагностика? Санітарні норми та правила.

Що таке ПЛР діагностика? Санітарні норми та правила.

Що таке ПЛР діагностика?
Санітарні норми та правила.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР або PCR) — показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки цьому він може виявити в захворілого коронавірус ще в перші дні зараження. Проводять ПЛР-тестування шляхом забору зразків з двох зон верхніх дихальних шляхів (носоглотки та ротоглотки) пацієнта. Це дослідження здатне виявити захворювання в найкоротший термін після інфікування. Виконується воно протягом 24 годин на спеціалізованому обладнанні та в спеціальних лабораторіях.

Точне діагностування – перший крок до правильного та успішного лікування. Тому такі лабораторії дуже важливі.

Як все влаштовано в ПЛР-лабораторіях?

🔴Зразки проб поступають в лабораторії у пластикових пробірках, всередині яких, крім палички зі зразком - транспортне середовище (звичайний фізрозчин). Його потрібно злити, зразки ставляться на аналіз. Все інше - пробірку і залишковий фізрозчин - знищується в автоклаві, бо це біологічно небезпечний матеріал.

🔴Сам ПЛР-тест займає 6-7 годин. У нього є ліміт - кількість зразків, які можна поставити за раз. Оскільки щодня приходить трохи більше або й набагато більше, ніж можна поставити цього дня, виходить черга. Тому ті, які привезли сьогодні, переносяться на завтра. Завтра знову приходять, і так далі. За день можна зробити до 100 зразків.

🔴ПЛР-тестування вважають золотим стандартом діагностики. Якщо він показав позитивний результат, то 99% гарантії, що це так і є. Помилка може бути, але ймовірність - дуже незначна.

🔴Коли аналізи зроблені, їхні результати вписують і надсилають скани документів з результатами електронною поштою в установу, яка надіслала зразки.

Про державні санітарні норми і правила детальніше ознайомитись можна в наказі МОЗ від 24.01.2008 року №26👇

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0088-08

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner