Кошик
325 відгуків
У ЗВ'ЯЗКУ З КУРСОМ ВАЛЮТ ЦІНА МОЖЕ  ВІДРІЗНЯТИСЬ!
МЕДРИНОК
+380 (63) 811-08-59Людмила
Додати відгук

Утилізація пластикових відходів лабораторії

Утилізація пластикових відходів лабораторії

Щорічно в Україні утворюється до 400 000 тонн медичних відходів,

100-120 000 з яких є небезпечні. Їхня правильна утилізація дуже важлива, оскільки вони можуть спричинити спалахи різноманітних інфекцій, епідемій, сприяти поширенню СНІДу, гепатиту тощо.

Порядок поводження з небезпечними медичними відходами, до яких належать, зокрема, і лабораторні (або ж відходи категорії B), затверджено наказом МОЗ № 325 від 8.06.2015 року.

1. Система поводження з відходами складається з таких етапів:
- збір і сортування;
- маркування;
- знезараження;
- транспортування у накопичувальні контейнери, що знаходяться у межах закладу;
- утилізація.

Потенційно небезпечні для здоров'я людини відходи не можна накопичувати, тимчасово зберігати або транспортувати і знищувати разом з іншими видами. Збирати їх варто якомога ближче до місця утворення в окремі контейнери, які можна чітко розрізнити за маркуванням та кольором, а в місцях первинного утворення потрібно мати запасні ємності для збору. Коли вони заповнюються, їх потрібно загерметизувати, промаркувати і перемістити у відповідні контейнери, що закриваються кришкою.

Обов’язковим є і зазначення дати і виду дезінфекції, а також даних особи, яка її здійснювала. Якщо у медзакладі відсутні спеціальні приміщення для таких процедур, відходи категорії B знезаражуються персоналом медустанови відповідними хімічними або фізичними способами. Змішувати такі відходи із будь-якими іншими категоріями заборонено.

    2. Що забороняється під час збору відходів категорії B
- Пошкоджувати їх з метою знезараження.
- Пересипати неупаковані відходи з однієї ємності в іншу (за виключенням надзвичайних ситуацій).
- Здійснювати будь-які маніпуляції з ними без відповідних ЗІЗ.
- Встановлювати ємності для збору відходів менше ніж за один метр від нагрівальних приладів.
- Збір здійснюється у контейнери або в одноразові пакети протягом робочої зміни. Працівник, відповідальний за збір відходів, закриває або зав’язує ємність перед транспортуванням.

 

    3. Основні способи знезараження відходів категорії B
- Фізичний ㄧ передбачає обробку водним насиченим паром під тиском з допомогою спеціального обладнання. Це можуть бути автоклави, а також засоби і способи радіаційного або електромагнітного опромінення відповідного призначення.
- Хімічний ㄧ обробка спеціальними розчинами, що мають бактерицидну, віруліцидну, фунгіцидну дію у відповідних режимах. Вона застосовується з допомогою спеціальних установок або способом занурення відходів у промарковані ємності із дезрозчином.
Вивезення за межі медзакладу відходів, що не пройшли процедуру знезараження, забороняється.

 

4. Після обробки відходи категорії B передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій із небезпечними відходами та відповідне сертифіковане обладнання. Кожна лікарня із виділених їй бюджетних коштів має заключити договір із таким підприємством.

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0959-15#n13

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner